Для УЧНІВ

Нууууууу ДУЖЕ цікава серія відеороликів для підлітків щодо розвінчання стереотипів "Пубертат"


Субкультури

Субкультури — це сукупність культурних зразків, тісно пов'язаних з домінантною культурою і у той же час відмінних від неї. Субкультура – це спільність людей, чиї переконання, погляди на життя і поведінку відмінні від загальноприйнятих або просто приховані від широкої публіки, що відрізняє їх від більш широкого поняття культури, відгалуженням якої вони є. 

Хоча поява терміну «субкультура» у науковій літературі датується 30-ми рр. ХХ ст., дійсного поширення він набув у 1960-70-х рр., у зв'язку з дослідженнями молодіжних рухів.

Класифікація субкультур:

– Романтико-ескапістський субкультури 

– Гедоністично-розважальні 

– Кримінальні 

– Анархо-нігілістичні 

ТОБТО можуть бути БЕЗПЕЧНИМИ та НЕБЕЗПЕЧНИМИ для формування особистості та суспільства ВЦІЛОМУ

Аніме, ПВК і павуки – як усе це виникло?

ДОРЕЧІ: «Геней Рьодан» (саме так правильно вимовляється японською, а не «редан» — цей варіант виник, тому що російські змі писали у слові літеру «ё» без крапок) — це назва угруповання з аніме Hunter x Hunter, у перекладі означає «Примарна бригада».

Якась провокація? Навіщо спотворювати АНІМЕ? Чому "повелися"? Павук? Як правильно зрозуміти ситуацію з Рьоданом??? Якась пастка?

Раджу розібратися з цим . . .

Профорієнтація

НАРКОТИКИ

Перейдімо до причин, через які підлітки починають палити і вживати алкоголь. За моїми спостереженнями, найпопулярніші з них такі:

  • наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
  • тиск з боку однолітків;
  • відчуття новизни, інтересу;
  • бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
  • вплив фільмів та реклами, що створюють позитивне сприйняття паління та вживання алкоголю;
  • доступність і відносна дешевизна сигарет та алкоголю;
  • нерозуміння всіх наслідків, впевненість у тому, що кинути легко;
  • ілюзія про те, що паління чи алкоголь допомагають подолати стрес.

Тобто, часто підлітки можуть собі нашкодити через непоінформованість або дезінформованість. 

ПРОТИДІЯ. Рекомендації для хлопців і дівчат

БУЛІНГ

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Практичні поради з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу

Кібербулінг або інтернет-мобінг - це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.

На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу. Більш того, батьки самі часто не розуміють, як себе поводити і яким чином захистити дитину. А якщо врахувати швидкість поширення негативу в інтернеті, декому може здатися, що з проблемою нереально впоратися.

Причини кібербулінгу

Причин у агресії безліч, вона може бути вмотивованою чи непередбачуваною. У реальності чи в інтернеті практично однаково розкриваються стосунки «агресор-жертва». Механізм їх взаємодії фактично ідентичний. Так само часто ворожнеча з реального світу переходить у віртуальний. Діти можуть знати, хто знущається над ними в інтернеті. Булінг сьогодні стає кібербулінгом.

Але найстрашніше те, що нападати можуть незнайомці, які переслідують свої мерзенні цілі. В інтернеті дуже просто бути анонімним, що підвищує шанси стати жертвою знущання, бо анонімність передбачає безкарність.

Залякування може відбуватися у будь-яку годину доби та в будь-якому місці. Найгірший сценарій, коли це трапилось у момент самотності дитини. Адже може здатися, що виходу немає.

Різновиди кібербулінгу

Використання особистої інформації - викрадення паролів від приватних сторінок, електронної пошти для подальших погроз чи розповсюдження спаму.

Анонімні погрози - анонім надсилає листи погрозливого змісту довільного або цілеспрямованого характеру, особлива ознака - наявність ненормативної лексики та груба мова.

Телефонні дзвінки з мовчанням. Не тільки погрози лякають. Мовчання чи жахання в слухавку бентежать дитину, вона не знає як і, головне, від чого потрібно захищатись.

Переслідування - це може бути елемент фізичного переслідування, залякування досягається шляхом розсилки повідомлень на електронну пошту чи телефон. Шкідники можуть збирати інформацію про жертву, слідкуючи за її повідомленнями в соцмережах - фото, селфі з місця подій, розповіді про своє життя.

Увага! Свідомо та відповідально оцінюйте все, що викладаєте до мережі! Все може бути використаним проти вас.

Тролінг - розміщення провокаційних повідомлень в мережі для привернення уваги та збудження активності, що може спричинити конфлікт (флеймінг).

Хепі-слепінг (happy slapping) - насильство заради розваги, актуальне здебільшого для фізичного цькування, проте в інтернеті також актуально, коли мова йде про моральне насильство. Яскрава особливість - звичка знімати насильство на камеру для подальшого розповсюдження в мережі.

Сексуальні посягання - з появою інтернету сексуальні збочення вийшли на новий рівень. Педофіл, замаскувавшись під фейковим ім'ям чи прикинувшись другом батьків, може запросити дитину на зустріч чи вивідати в неї час та місце, коли вона буде сама.

Як виявити ознаки кібербулінгу

Кібермоббінг має декілька проявів, жоден з яких не можна ігнорувати:

  • відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
  • розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
  • троллінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх);
  • демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
  • створення груп ненависті до конкретної дитини;
  • пропозиція проголосувати за чи проти когось в образливому опитуванні;
  • провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу "Синій кит");
  • створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону;
  • надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям);
  • пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів.

Як вберегти "ОСОБИСТІ КОРДОНИ?"

Особисті кордони — це межа, яка відокремлює одну людину від іншої. Невидима грань, яку ми створюємо у спробах позначити різницю між власним внутрішнім світом і світом іншої людини. Особисті кордони потрібні для збереження цілісності особистості, вони визначають дозволеність у взаємодії з іншими людьми.  

ТІЛЬКИ НІКОМУ НЕ КАЖИ...

Тільки нікому не кажи. "1+1" за підтримки UNICEF створив анонімний онлайн-щоденник для підлітків

До студії професійного психолога Марії Макухи щотижня приходитимуть улюблені актори серіалу «Школа» та будуть обговорювати актуальні та «незручні» теми, про які підлітки не наважуються зізнатися дорослим. Якщо у тебе є така історія, надсилай анонімно своє зізнання на сайт 

ПСИХОЛОГІЧНА САМОДОПОМОГА

Техніка релаксації Джейкобсона - зняття стресу та розслаблення - jacobson relaxation in Ukrainian

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати